Ramazanda Her Gune Bır Dua...! - SohbetDostu Forum
SohbetDostu Forum

sohbet

Go Back   SohbetDostu Forum > > >

Kullanıcı Tag Listesi

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Ramazanda Her Gune Bır Dua...!
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
2073
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Arama Stil
Alt 03-25-2023, 09:32 PM   #1
MeLoDy
Administrator
Üye No: 553
Üye Grubu: Admin
Konular: 25
Şube: Sakarya Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  none
Tuttuğu Takım:

Level: 3 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 68
Güç: 8 / 430
Tecrübe: 73%

Teşekkürler: 10
2 Mesajına 3 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 10
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : MeLoDy is on a distinguished road
Standart Ramazanda Her Gune Bır Dua...!

1. Günün Duası:
دعاء اليوم الاول :اللهمَ اجْعلْ صِيامي فيه صِيام الصّائِمينَ وقيامي فيهِ قيامَ القائِمينَونَبّهْني فيهِ عن نَومَةِ الغافِلينَ وهَبْ لي جُرمي فيهِ يا الهَالعالَمينَ واعْفُ عنّي يا عافياً عنِ المجْرمينَ

urmî fîhi ya ilâh'el-âlemin ve'fu annî yaâfiyen an'il-mucrimîn."
Anlamı: ALLAH'ım! Bu günde tuttuğumorucu gerçek oruç tutanların orucu gibi ve ibadetimi gerçek ibadetedenlerin ibadeti gibi kıl; bu günde beni gafillerin uykusundanuyandır; suçumu bu günde bağışla; ey âlemlerin ilâhı! Affet beni, eysuçları affeden. Rabbim!

2. Günün Duası:
دعاء اليوم الثاني :اللهمّ قَرّبْني فيهِ الى مَرْضاتِكَ وجَنّبْني فيهِ من سَخَطِكَونَقماتِكَ ووفّقْني فيهِ لقراءةِ آياتِكَ برحْمَتِكَ يا أرْحَمَالرّاحِمين.
"Allahummegarribnî fîhi ilâ merzâtike ve cennibnî fîhi min sehatike ve negimatikeve veffignî fîhi li-girâeti âyâtike bi-rahmetike ya erhem'er-râhimîn."
Anlamı:ALLAH’ım! Bu günde beni kendi hoşnutluğuna yakınlaştırıp, gazap veazabından uzaklaştır. Bu günde ayetlerini okumaya beni muvaffak kıl;rahmetin hakkına ey merhametlilerin en merhametlisi.

3. Günün Duası:
دعاء اليوم الثالث :اللهمّ ارْزُقني فيهِ الذّهْنَ والتّنَبيهَ وباعِدْني فيهِ من السّفاهةوالتّمْويهِ واجْعَل لي نصيباً مِنْ كلّ خَيْرٍ تُنَزّلُ فيهِ بِجودِكَ ياأجْوَدَ الأجْوَدينَŽ
"Allahummerzugnî fîh'iz-zihneve't-tenbîh ve bâidnî fîhi min'es-sefâheti ve't-temvîh vec'al lînesîben min kulli hayrin tunzilu fîh, bi-cûdike ya ecved'el ecvedîn."
Anlamı: ALLAH'ım! Bu günde bana zekâve uyanıklık (ibadet ve itaatten gafil olmama) hali ver; beni cahillikve batıl işlerden uzaklaştır. Bu günde indirdiğin her hayırdan bana dabir nasip ayır; cömertliğin hakkına ey cömertlerin en cömerdi!

4. Günün Duası:
دعاء اليوم الرابع :اللهمّ قوّني فيهِ على إقامَةِ أمْرِكَ واذِقْني فيهِ حَلاوَةَ ذِكْرِكَوأوْزِعْني فيهِ لأداءِ شُكْرَكَ بِكَرَمِكَ واحْفَظني فيهِ بِحِفظْكَوسِتْرِكَ يا أبْصَرَ النّاظرين
"Allahummegavvinî fîhi alâ igameti emrik ve ezignî fîhi halâvete zikrik veevzi'nî fîhi li-edâi şukrik bi-keramik vehfeznî fîhi bi-hifzike vesitrik, ya ebsar'an-nâzirîn."
Anlamı:ALLAH’ım! Bu günde emrini uygulamak için beni güçlendir; bu gündezikrinin güzel tadını bana tattır; kereminle beni bu günde şükrünü edaetmek için hazırla; bu günde hıfzın ve örtünle beni (günah ve beladan)koru; ey basiretlilerin en basiretli!

5. Günün Duası:
دعاء اليوم الخامس :اللهمّ اجْعَلْني فيهِ من المُسْتَغْفرينَ واجْعَلْني فيهِ من عِبادَكَالصّالحينَ القانِتين واجْعَلْني فيهِ من اوْليائِكَ المُقَرّبينَبِرَأفَتِكَ يا ارْحَمَ الرّاحِمين.
"Allahummecalnî fîhimin'el-musteğfirîn, vec'alnî fîhi min ibâdik'es-sâlihîn'el-gânitîn,vec'alnî fîhi min evliyâik'el-mugarrabîn, bira'fetike yaerham'er-râhimîn."
Anlamı: ALLAH'ım! Bu günde benimağfiret dileyenlerden, sana itaat eden salih kullarından ve mukarrebvelilerinden kıl; lütuf ve şefkatin hakkında ey merhametlilerin enmerhametlisi!

6. Günün Duası:
دعاء اليوم السادس :اللهمّ لا تَخْذِلْني فيهِ لِتَعَرّضِ مَعْصِتِكَ ولا تَضْرِبْني بِسياطِنَقْمَتِكَ وزَحْزحْني فيهِ من موجِباتِ سَخَطِكَ بِمَنّكَ وأياديكَ يامُنْتهى رَغْبةَ الرّاغبينَ
"Allahumme latehzulnî fîhi li-tearruzi ma'siyetik, velâ tazribnî bi-siyâtinegimetik, ve zehzihnî fîhi min mûcibâti sehatike, bi-mennike veeyâdîke, ya muntehâ rağbet'ir-râğibîn."
Anlamı:ALLAH'ım! Sana karşı işlediğim günahtan ötürü bu günde beni yalnızbırakma; azap kırbacınla beni cezalandırma; bu günde gazabına vesileolacak şeylerden beni uzaklaştır; -sonsuz- lütfün ve nimetlerinhakkına, ey şevkli insanların en büyük arzusu!

7. Günün Duası:
دعاء اليوم السابع :اللهمّ اعنّي فيهِ على صِيامِهِ وقيامِهِ وجَنّبني فيهِ من هَفَواتِهِوآثامِهِ وارْزُقْني فيهِ ذِكْرَكَ بِدوامِهِ بتوفيقِكَ يا هاديَالمُضِلّين
"Allahumme einnî fîhi alâ siyamihi vegiyamih, ve cennibnî fîhi min hefevatihi ve asamih, verzugnî fîhizikreke bi-devamihi, bi-tevfigike ya hadiy'el-muzillîn."
Anlamı: ALLAH'ım! Bu günde oruç tutupibadete durmam için bana yardımcı ol; bu günün sürçme ve günahlarındanbeni uzaklaştır; bu günde sürekli olarak seni zikretmeği bana nasipeyle; tevfikinle ey yolunu şaşanları hidayet eden!

MeLoDy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

MeLoDy Kullanicisinin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Ramazanda Her Gune Bır Dua...! Ayetler dualar ve hadisler MeLoDy 0 2073 03-25-2023 09:32 PM
Sıgamadım.. Resimli Şiirler MeLoDy 0 2819 01-04-2023 09:58 PM
Seveceksen... Sevgini Haykır Selim 1 3206 01-02-2023 10:21 PM
Bir yıL daha gecti... Günün Köşesi MeLoDy 0 4288 12-31-2022 12:17 AM
toparlan.. Aşk Doktorunuz MeLoDy 0 5155 12-29-2022 12:13 AM

Etiketler
دعاء, فيهِ, beni, fîhi, günde

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

(View-All Konu Okunma Sayisi : 1
MeLoDy
Seçenekler Arama
Stil